İsrail'in katliamı sürüyor!

İsrail'in Gazze sınırında füze uyarı sirenlerinin çalmaya başladığı belirtildi. Ordu sözcüsünün yaptığı açıklamada, siren sesinin yanlış alarm nedeniyle olduğu belirtildi. Öte yandan İsrail'in katliamında ölenlerin sayısının 60'a yükseldiği belirtildi. Yaralı sayısı ise 2770.

İsrail'in katliamı sürüyor!

Reuters'ın son dakika haberine göre, İsrail'in Gazze sınırına yakın güney bölgesinde füze uyarı sirenleri çalmaya başladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsrail ordu sözcüsü sirenlerin yanlış alarm olduğunu belirtti.

ÖLÜ SAYISI 60'A YÜKSELDİ

Öte yandan, İsrail'in katliamında ölen Filistinlilerin sayısının 60'a yükseldiği açıklandı. Saldırılarda yaralananların sayısı ise 2770'e yükseldi.

8 AYLIK BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

ABD'nin tüm dünyayı karşısına alarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve dün büyükelçilik binasını kutsal kente taşıması, Filistinlileri sokağa döktü. Protestolarda İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı, can kaybı bu sabah 60'a çıktı. Leyla Enver Gandur isimli sekiz aylık bebek, İsrail askerlerinin attığı gaz bombalarından etkilenerek yaşamını yitirdi.

BOYKOT BAŞLATILDI

Batı Şeria'da bu sabah boykot başlatıldı. Bölgede dükkanlar, kamplar, ulaşım araçları, üniversiteler, okullar, bankalar ve benzin istasyonları kapalı. Boykot, Kudüs'ü de kapsıyor. Reuters haber ajansı, hayatın durduğu kutsal kentten ilk fotoğrafları servis etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327