İstanbul'a kuvvetli yağış uyarısı!

İstanbul’da metrekareye 40 kilogram yağış düşmesi beklenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yağış nedeniyle alarma geçti.

İstanbul'a kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; İstanbul’un Anadolu yakasının şiddetli yağışın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Gök gürültülü sağanak yağmur öncesinde kısa süreli dolu yağışı da beklenirken, yağmurun bir saate kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Yetkililer, dere yataklarına yakın yerleşim yerleri ile kod seviyesinin altında kalan alt geçitler, bodrum-giriş katları gibi kritik noktalarda tedbir alınması gerektiği uyarısında bulundu. Metrekareye 40 kilogram yağış düşeceği öngörülürken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AKOM, yapılan tahminler doğrultusunda alarma geçerek bütün birimleri uyardı. İtfaiye Anadolu yakasında 28 grup amirliğinde 179 araç 379 personel, İSKİ 120 Personel 76 araç, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, 94 personel 55 araç ile olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor.
Meteorolojinin tahminlerine göre yağışlar, Şile, Kartal, Maltepe, Kadıköy, Beykoz, Üsküdar, Ümraniye bölgelerinde etkili olacak. Yağışın öğleden sonra Avrupa Yakasına da geçebileceği belirtildi.


TÜRKİYE SELE TESLİM!

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327