banner333

İstanbul'da büyük operasyon

Geçtiğimiz günlerde Kumkapı'da asayiş operasyonu yapan polis, bu kez de Cibali, Karagümrük ve Balat'ta geniş çaplı arama ve denetim yaptı.

İstanbul'da büyük operasyon
İstanbul emniyet Müdürrlüğü ekipleri Fatih'te 1500 Polis ve 1 Helikopterle dev bir operasyon düzenlendi. Özel harekat timlerinin de destek verdiği çalışmaları, bir polis helikopteri de yukarıdan takip etti. Şüpheli görülen araçları durduran polis ekipleri, araçların içerisini didik didik aradı. Asayiş denetlemesine çok sayıda çevik kuvvet ile motosikletli tim ve ilçe ekibi de katıldı.

30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Baskınlarda 30 kişi gözaltına alınırken, ele geçirilen, jammer (sinyal kesici), 2 çelik yelek, uyuşturucu madde, 4 ruhsatsız tabanca ve 2 adet av tüfeği, cop, pala, çok sayıda bıçak, uyuşturucu madde ve uyuşturucu maddeden elde edilen bir miktar para, Balat'ta bulunan Liman İskele Polis Merkezi'nde basın mensuplarına sergilendi. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok da polis merkezine gelerek denetimlerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"SOKAK ÇETELERİNE KARŞI YOĞUN MÜCADELE VERİYORUZ"

Söz konusu uygulamaların devam edeceğini belirten Altınok, "İstanbul'da huzuru bozmaya yönelik ne yapılanma varsa hepsinin üzerine kararlılıkla gideceğiz. Özellikle uyuşturucu konusunda vatandaşımızın sızlanmasına sebebiyet veren sokak çetelerine karşı yoğun bir mücadele veriyoruz. Bundan sonra daha acımasız bir şekilde üzerine gideceğiz. Hiç kimse İstanbul'da kendisini hukukun, kanunun ve kanunun bize verdiği yetkinin üzerinde göremeyecek. Tüm vatandaşlarımızın müsterih olmasını istiyoruz. Ramazan ayına İstanbul'da insanlarımızın huzur içinde girmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Uygulamalarda 30 kişi gözaltına alındı" şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327