İstanbul'da düşündüren görüntüler

Esenyurt’ta dün gece yaşanan olaylar sırasında yanan markette sağlam kalan malzemeler bugün yüzlerce kişi tarafından yağmalandı.

İstanbul'da düşündüren görüntüler

Marketler zincirinin Fatih mahallesindeki mağazasına girenler arasında kadın, erkek, çocuk, yaşlı-genç her gruptan insan vardı. Bu kişilere kimsenin müdahalede bulunmadığı görüldü.

DÜN GECE YAKILDI

Marketler zincirinin Esenyurt Fatih Mahallesi’ndeki mağazası dün geceki olaylar sırasında yakılan işyerlerinden biriydi. Alevlerin, içindeki mallarla birlikte büyük bölümünü tahrip ettiği mağazada bugün yine yüzlece kişi vardı ancak bu kez alış-veriş amaçlı değil. Mahallede ve yakın çevresinde oturdukları anlaşılan bu kişiler mağazada sağlam kalan malzemeleri yanlarında getirdikleri çanta ve torbalara, bunu bulamayanlar da kucaklayarak evlerine taşıdı.

DEPOYA DA GİRDİLER

Makarna, pirinç, meşrubat gibi gıda maddeleri ile tuvalet kağıdı, kağıt havlu, deterjan gibi temizlik ürünlerinden sağlam kalanlar bu kişiler tarafından mağazanın yanmayan raflarından, hatta alt kattaki depolarından alında. ne buldularsa götürdüler.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
san
san - 4 yıl Önce

ey türk devlet neredesin bağrına bastığın kobanili kürtlerin kardeşi (türkiye içindekiler )şu an ne yaptıklarının farkındamısın bunun bir iç savaş provası olduğunu hala göremiyormusun?neredesin ey türk devleti.????

SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327