İşte 8 Temmuz'daki törende yemin edemeyecek vekiller

CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Cengiz Çiçek ve Leyla Güven cezaevinde tutuklu bulundukları için Meclis'teki törene katılmayacak ve yemin edemeyecek.

İşte 8 Temmuz'daki törende yemin edemeyecek vekiller

24 Haziran seçimlerinin ardından seçilen 600 vekil kesin sonuçların açıklanmasının ardından TBMM'de yemin ederek resmen görevlerine başlayacak. Ancak kesin olmayan sonuçlara göre seçilen 3 vekil yemin törenine katılmayacak. CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Cengiz Çiçek ve Leyla Güvencezaevinde tutuklu bulundukları için yemin edemeyecekler.

YENİ DÖNEM YSK'NIN AÇIKLAMASIYLA BAŞLAYACAK

24 Haziran seçimleri ile yeni sisteme resmen geçen Türkiye genelinde 600 vekil seçilerek Meclis'e girdi. Yeni dönem YSK'nın kesin sonuçları açıklamasıyla başlayacak. Kesin sonuçların açıklanmasının ardından Meclis'te yemin edecek olan vekillerden 3'ü bu törene katılamayacak.

3 VEKİL YEMİN EDEMEYECEK

Milletvekilleri, önce mazbatalarını alıp TBMM'ye kayıt yaptıracak, ardından da Meclis Genel Kurulunda yemin edecek. Ant içmeyenler, milletvekili sıfatından kaynaklanan haklardan yararlanamayacak. Bu durumda, cezaevinde tutuklu bulunan CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Cengiz Çiçek ve Leyla Güven yemin edemeyecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327