İşte Cumhurbaşkanı adaylarının aldığı imza sayılarında son durum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 100 bin imza kampanyasına Üsküdar İlçe Seçim Kurulu’nda yüzlerce partilinin katılımıyla start verdi. İlk günde ise Akşener hedefi olan 100 bin imzayı geçti.

İşte Cumhurbaşkanı adaylarının aldığı imza sayılarında son durum

100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, imza kampanyasına seçim bölgesi olan Üsküdar İlçe Seçim Kurulu’nda start vererek imza kampanyasını başlattı. Akşener ilk günün sonunda toplam 117702 imza topladı.

Diğer cumhurbaşkanı adaylarının imza sayıları ise şöyle:

Temel Karamollaoğlu: 36745

Doğu Perinçek: 13263

Vecdet Öz: 205

İYİ PARTİ GENEL SEKRETERİ ÇIRAY'DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Sekreteri Aytun Çıray, Adana’da Yüksek Seçim Kurulu önünde Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başlatılan imza kampanyasında partililerle bir araya geldi.

Genel Sekreter Çıray, birçok engellerle karşılaştıklarını belirterek, “Bugün herkes grup toplantılarıyla aday belirlerken İYİ Parti’de genel başkanımız milletin imzalarıyla milletin adayı olmuş bulunuyor” dedi.

Çıray, kendisine ulaşan resmi verileri kamuoyu ile paylaşarak, “Bize gelen resmi bilgilere göre 100 binin çok üzerine çıkılmış durumda ve bugün daha birinci gün. Genel başkanımızın adaylığı kanıtlanmış durumda” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327