İşte IŞİD'in hedefindeki askeri üs!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gaziantep'te hücre tipi örgütlenen IŞİD'in hedefinde Amasya Merzifon'daki 5. Ana Jet Üssü olduğunu açıkladı.

İşte IŞİD'in hedefindeki askeri üs!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayla ilgili yaptığı açıklamada, Gaziantep'te hücre tipi örgütlenen IŞİD'in hedefinde bir askeri üssün de bulunduğunu belirtti.

IŞİD'in hedefinde Amasya Merzifon'daki 5. Ana Jet Üssü vardı. Bu üsse saldırıda da Ankara ve Suruç'ta olduğu gibi canlı bombaların kullanılacağı belirlendi.

HEDEF ASKERİ ÜS

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre örgüt, Amasya Merzifon'daki 5. Ana Jet Üssü'ne saldırı yapmaya hazırlanıyordu.

Dijital veriler üzerinde yapılan incelemede 5. Ana Jet Üssü'ne ilişkin bilgilere ulaşıldı. Bu üsse saldırıda da Ankara ve Suruç'ta olduğu gibi canlı bombaların kullanılacağı belirlendi.

SAVAŞ UÇAKLARI GÖREV YAPIYOR

Amasya'nın Merzifon İlçesi'ne konuşlu bulunan 5. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 151. Tunç ve 152. Akıncı filolarına bağlı F-16/C ve F-16/D savaş uçakları görev yapıyor.

151. Filo, 12 F-16 filosu arasında en farklı göreve sahip filo. 151. Filo, Suriye sınırındaki devriye uçuşlarında da görev alıyor. 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327