İşte PKK'nın menüsü

PKK'nın Suriye uzantısı olan YPG'ya ABD havadan gıda yardımında bulunuyor. Havadan atılan gıda yardımı içerinde yok yok.. Aynı hazır yemekleri ülke dışında savaşan ABD askerleri de tüketiyor.

İşte PKK'nın menüsü

Kobani'de IŞİD'e karşı mücadele eden YPG militanlarının beslenmesi ABD tarafından karşılanıyor. Silah yardımının yanında tıbbi ve gıda yardımıda alan YPG militanlarının yemek menüsünün içeriğinde yok yok...

ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı C-130 kargo uçakları Kobani'de IŞİD'e karşı savaşan PKK'nın Suriye uzantısı YPG militanlarına 28 konteyner dolusu silah, cephane, tıbbi ve gıda yardımı atmıştı.

Konteynerlardan biri IŞİD bölgesine düşünce savaş uçakları tarafından bombalanarak imha edildi. Onun dışındaki tüm kargo YPG'ye ulaştı. Atılan kolilerin fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşılınca ilginç bir detay ortaya çıktı.YPG'lilere yapılan yemek yardımı, Irak ve Afganistan'da savaşan ABD askerlerine cephede hazır yemek üzeren Wornick şirketinin ürünleriydi. Kobani'ye gıda yardımı Wornick'in ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Cincinnati kentinde üretim yapan Amerikan şirketinin depolarından geldi. Yani kuş uçuşu 9761 kilometre öteden...

Menüde yok yok!

Eski bir denizci asker olan Ronald C. Wornick tarafından kurulan Wornick şirketi Pentagon ile yaptığı anlaşma uyarınca 1979 yılından bu yana ABD askerlerine hazır gıda üretimi yapıyor. 6 farklı menü seçeneği sunan şirket vejetaryen ve dini gerekçelerle domuz eti tüketmeyen Müslüman ve Yahudi askerleri de düşünerek 6 farklı hazır yemek menüsü seçeneği sunuyor. Özel paketlerde gelen hazır gıdaların (MRE-Meals Ready to Eat)sadece ısıtılması yeterli oluyor. M&M ile yapılan anlaşma sayesinde tatlı olarak çok sevilen bu drajelerden de atılıyor.

İşte YPG'lilere gönderilen yemeklerden örnekler:

- Et soslu spagetti
- Izgara tavuk
- Tavuklu noodle
- Soslu penne makarna
- Fasulye
- Lazanya
- Peynirler
- M&M
- Fıstık ezmesi
- Irish Cream Cappuccino
- French Vanilla kahve

Kaynak: Vatan / UĞUR KOÇBAŞ
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
dersim li
dersim li - 6 yıl Önce

bütün gün sahada yaratıklara karşı savaşan ypg ni̇n yedi̇ği̇ i̇ki̇ lokma ekmek gözünüze mi battı..ışid in ele geçirdiği yerlerde kurduğu kadınlı kızlı kuzu sofralarını neden aklınıza getirmiyorsunuz..ya da tc askerlerinin üst düzeylerinin bütçeden aldıkları tonlarca etlleri..ziyan edilen tonlarca gıda maddesini..çöpe atılan halkın cebindeki milyonları..

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327