İtalya’daki Kazada Kaybolan Gemi Ustasının Cesedine Ulaşıldı

İtalya limanında, iki kargo gemisinin çarpışması sonucu Türk kargo gemisinden denize düşüp kaybolan İzmirli gemi ustası Zeynel Üstün’ün, kazanın yaşandığı limandan yaklaşık 300 kilometre uzakta cesedi karaya vurdu. Üstün, üzerindeki...

İtalya’daki Kazada Kaybolan Gemi Ustasının Cesedine Ulaşıldı
İtalya limanında, iki kargo gemisinin çarpışması sonucu Türk kargo gemisinden denize düşüp kaybolan İzmirli gemi ustası Zeynel Üstün’ün, kazanın yaşandığı limandan yaklaşık 300 kilometre uzakta cesedi karaya vurdu. Üstün, üzerindeki tulumdan ve gemici kimliğinden teşhis edildi.
İtalya’nın Ravenna Limanı’nın 2 mil açığında 28 Aralık 2014 tarihinde, Belize bandıralı Lady Aziza isimli bir kargo gemisiyle çarpışan Türk kargo gemisi Gökbel batmıştı. Kazanın üzerinden yaklaşık bir ay geçerken, kayıp olan Türk kargo gemisinde mürettebatlardan gemi ustası 46 yaşındaki
Zeynel Üstün’den 25 gün sonra acı haber geldi. Üstün, kazanın yaşandığı limandan yaklaşık 300 kilometre uzaklıkta, cesedi karaya vurmuş halde bulundu. Türk gemicinin cesedi tanınmayacak hale gelirken, üzerindeki gemici tulumunda ve gemici kimliğinden kaybolan mürettebatlardan olduğu teşhis edildi. Zeynel Üstün’ün cenazesinin İtalya’ya götürüldüğü ve yapılacak otopsisinin ardından İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.
KARDEŞİ ULVİ ÜSTÜN DOĞRULADI
Zeynel Üstün’ün kardeşi Ulvi Üstün ise kardeşinin cesedinin bulunduğunu doğruladı. Üstün, cesedin tanınmayacak halde olduğunu ve İtalya’ya götürüldüğü söyledi. 28 Aralık 2014 Pazar sabahı, İtalya’nın Ravenna Limanı’nın 2 mil açığında Belize bandıralı Lady Aziza isimli bir kargo gemisiyle Türk kargo gemisi çarpışmış, kazada 5 kişi kurtulurken, 2 kişi hayatını kaybetmiş, Zeynel Üstün’ün de aralarında bulunduğu 4 kişi ise kaybolmuştu.
Kaybolan üç kişiyi ise arama çalışmaları devam ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327