İTFAİYE MÜZESİNE YOĞUN İLGİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından kurulan ’İtfaiye Müzesi’nde, geçmiş yıllarda itfaiyecilerin kullandığı malzemeler sergileniyor.Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Aytekin Kahraman...

İTFAİYE MÜZESİNE YOĞUN İLGİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından kurulan ’İtfaiye Müzesi’nde, geçmiş yıllarda itfaiyecilerin kullandığı malzemeler sergileniyor.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Aytekin Kahraman tarafından kurulan ve içerisinde 1960’lı yıllara ait fotoğrafların ve Kayserili eski itfaiyecilerin kullandığı malzemeler bulunan ’İtfaiye Müzesi’ vatandaşları ağırlıyor. Müze hakkında bilgiler veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Aytekin Kahraman, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı olarak İtfaiye Müzesi oluşturduk. Bu müzenin içerisinde geçmişte 1926 yılında ilk tulumba, sirenler, eski itfaiye malzemeleri, itfaiyecilerin kullandığı baretler ve teknik donanımları sergiliyoruz. Bu sergileme sonucunda da gelen misafirlerimize ve eğitim verdiğimiz öğrencilerimize bu eşyaları gösteriyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327