İ.ü Senatosu Darende’de Toplandı

Malatya İnönü Üniversitesi senatosu, Darende ilçesinde toplandı.Prof.Dr. Cemil Çelik başkanlığında toplanan üniversite senatosuna, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu ev sahipliği yaptı.Rektör Çelik yaptığı konuşmada, “Bu sene...

İ.ü Senatosu Darende’de Toplandı
Malatya İnönü Üniversitesi senatosu, Darende ilçesinde toplandı.
Prof.Dr. Cemil Çelik başkanlığında toplanan üniversite senatosuna, Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu ev sahipliği yaptı.
Rektör Çelik yaptığı konuşmada, “Bu sene bir karar aldık. Aldığımız karara göre 40’ncı yaşına giren üniversitemiz bu yıl yaptığı etkinlikleri sadece şehir merkezinde değil ilçelerine de taşıyacaktır. Üniversite senatomuzu her ay bir ilçemizde toplayarak hem ilçelerimizi tanımak hem de buradaki okullarımıza moral vermek anlamında hem de toplumda üniversitenin ve üniversite açısından farkındalık oluşturmak istedik. Hem de bu ilçede yaşayan insanlarımız açısından şehrimizin bir üniversitesi var. Bizimle de ilgileniyorlar, bizleri de ihmal etmiyorlar algısını oluşturmak istedik. Bu çerçevede bundan önce Kale’de yaptık. Arkasından Arapgir ilçemizde yaptık. Bu günde Darende’deyiz. İnşallah Darende’den sonra da Hekimhan ilçesinin konuğu olacağız” dedi.
Toplantıda senato gündemindeki çeşitli konular görüşüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327