İzmir Üniversitesi Öğrencilerinin Başarısı

İzmir Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri Berk Kırmızı ve Işıl Melisa Işık, çocukların özgürlük ve kaabiliyetlerini hayata geçirecek “Bulut” projesi ile Yeni Nesil Oyuncaklar Tasarım Yarışması Park Oyuncakları...

İzmir Üniversitesi Öğrencilerinin Başarısı
İzmir Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri Berk Kırmızı ve Işıl Melisa Işık, çocukların özgürlük ve kaabiliyetlerini hayata geçirecek “Bulut” projesi ile Yeni Nesil Oyuncaklar Tasarım Yarışması Park Oyuncakları Kategorisi’nde birinci oldu.
Genç tasarımcıların fikirlerini hayata geçirerek, insanların sokağa çıkmasını destekleyecek ve farklı kullanıcılara hitap edebilecek çeşitli kent oyuncakları tasarlanmasını teşvik etmek amacı ile bir firma tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Yeni Nesil Oyuncaklar Tasarım Yarışması’nın Park Oyuncakları Kategorisinde, İzmir Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3’üncü sınıf öğrencileri Berk Kırmızı ve Işıl Melisa Işık birinci oldu. Bulut kelimesi ide özdeşleşen özgürlük ve değişkenlik anlamlardan yola çıkan öğrenciler, bulut formunu çocukların fiziksel gelişimlerini, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destekleyecek biçimde kullanmayı hedeflediklerini ifade etti. Ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan alan öğrenciler, 15 bin TL para ödülü ve yurtdışı fuarı gezisi ile ödüllendirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327