İzmir’de Ebola Şüphesiyle Karantinaya Alınan Genç Müşahede Altında

İzmir’de, bir ay önce Somali’ye gidip gelen ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gidince ebola şüphesiyle karantinaya alınan Ege Üniversitesi öğrencisi H.Ö., Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşahede altında tutuluyor. H.Ö.’nün...

İzmir’de Ebola Şüphesiyle Karantinaya Alınan Genç Müşahede Altında
İzmir’de, bir ay önce Somali’ye gidip gelen ve yüksek ateş şikayetiyle hastaneye gidince ebola şüphesiyle karantinaya alınan Ege Üniversitesi öğrencisi H.Ö., Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşahede altında tutuluyor. H.Ö.’nün ebola hastası olup olmadığı tespit edilmeden hastane yönetimi tarafından açıklama yapılmayacağı bildirildi.
İzmir’de, Ege Üniversitesi’nde okuyan ve bir ay önce Somali’ye gidip gelen 20 yaşındaki H.Ö., yüksek ateş şikayetiyle geçen salı akşamı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitti. Somali’ye gidip geldiği öğrenilince ebola şüphesiyle özel kıyafetli 112 ekiplerince Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen H.Ö., burada karantinaya alındı. İntaniye servisinde müşahede altında tutulmaya devam edilen H.Ö.’nün ebola hastası olup olmadığı henüz belirlenemezken, hastane yönetimi tarafından hastalığın henüz netlik kazanmaması nedeniyle açıklama yapılmayacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327