İzmir’deki Doğum Hastanesinde Aids Paniği İddiasi

İzmir’in en yoğun doğum hastanelerinden biri olan Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde AİDS’li kan paniği iddiası ortaya atıldı.İddialara göre, Ege Doğumevi Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde geçtiğimiz pazar günü yabancı...

İzmir’deki Doğum Hastanesinde Aids Paniği İddiasi
İzmir’in en yoğun doğum hastanelerinden biri olan Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde AİDS’li kan paniği iddiası ortaya atıldı.
İddialara göre, Ege Doğumevi Kadın Hastalıkları Hastanesi’nde geçtiğimiz pazar günü yabancı uyruklu anne adayı acil sezaryene alındı. Doğum anında 2 doktor ile hemşire ve ebenin üzerine annenin kanı sıçradı. Annenin doğumun ardından doktorlara AIDS olduğunu söylemesiyle doğumu gerçekleştiren ekip, büyük bir şok yaşadı. Yapılan testlerde kadının HİV virüsü taşıdığı tespit edilirken, sağlık ekibini de AIDS kapmış olabilecekleri korkusu sardı.
Sağlık çalışanlarına vakit geçirmeden test uygulandı. İlk testin sonucu negatif çıkarken, uzmanlar AIDS virüsünün bulaştıktan 5 yıl sonra da ortaya çıkabildiğini hatırlatması üzerine doğumu gerçekleştiren ekip, tedavi yollarını araştırmaya başladı. Kendi hastanelerine ve Ege Üniversitesi Hastanesi’ne başvuran ekip, tedavi süreci başlattı. Öte yandan yabancı uyruklu anne ile bebeği, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ’izole’ bir odada tedavi altına alındı. Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği’ne yatırılan anne ve bebeği tedavi eden hemşire ve doktorlar, koruyucu önlemleri aldıktan sonra hasta odasına giriyor.
Sağlık Bakanlığı Bakanlık acil notuyla AIDS hastası yabancı uyruklu anne ve bebeğinin sağlık durumu ve yapılan tedaviler hakkında bilgi istedi. Hastane yönetimi alarma geçerken hazırlanan bilgiler Ankara’ya gönderildi.
VALİ TOPRAK: "DETAYI BİLMİYORUM"
Öte yandan, gazetecilerin konuyu kendisine sormaları üzerine İzmir Valisi Mustafa Toprak, "Benim böyle bir olayın detayı noktasında bir bilgim yok" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327