İzmit Belediyesi’nden Cenaze Evlerine Yemek Servisi

İzmit Belediyesi, vatandaşın sevincine de üzüntüsüne de ortak oluyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla 2010 yılından beri cenaze evlerine yemek servisinde bulunuluyor.Belediyenin Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından...

İzmit Belediyesi’nden Cenaze Evlerine Yemek Servisi
İzmit Belediyesi, vatandaşın sevincine de üzüntüsüne de ortak oluyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla 2010 yılından beri cenaze evlerine yemek servisinde bulunuluyor.
Belediyenin Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada , kent sınırları içinde vefat edenlerin yakınlarına akşamları yemek götürülüyor. Yetkililer, vatandaşların acılı anlarında yemek telaşı içinde olmaması ve acılarına bir az olsun ortak olmak için böyle bir uygulama başlattıklarını söylediler. Vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanan uygulamada pilav, tavuk eti, tatlı ve ayrandan oluşan yemek menüsü özel kaplar içerisinde 18.30-10.30 saatleri arasında görevlilerce cenaze evine teslim ediliyor. Yetkililer sadece geçtiğimiz Eylül ayı içinde 102 cenaze yakınına 2 bin 190 kişilik yemek servisinde bulunduklarını söylediler. Projenin hayata geçirildiği Mart 2010 yılından beri 4bin 813 cenaze evine ise 108 bin 331 kişilik yemek gönderildiği öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327