İzmit’te Parklar Elden Geçiriliyor

İzmit Belediyesi, kent genelinde bulunan park ve bahçelerde bakım onarım çalışmalarına devam ediyor.İzmit Belediyesi ekipleri parklarda bakım, onarım çalışmaları yapılıyor. İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Kadıköy...

İzmit’te Parklar Elden Geçiriliyor
İzmit Belediyesi, kent genelinde bulunan park ve bahçelerde bakım onarım çalışmalarına devam ediyor.
İzmit Belediyesi ekipleri parklarda bakım, onarım çalışmaları yapılıyor. İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Kadıköy mahallesi Bulvar mevkiinde bulunan yaklaşık bin 340 metrekarelik parktaki yeşil alanlarda genel temizlik ve düzenleme çalışmasının yanında park içerisindeki oyun aletlerine de bakım yapıldı. Parkta yapılan düzenleme sonrasında, parkın güvenliği için çevresine panel çit çekildi. Yetkililer, Tavşantepe’de bulunan Ata Park ile Mehmet Ali Paşa Muhtarlığı çevresinde de çalışma yapıldığını bildirerek, “Ata Park’ın zemin döşemeleri yenilenip, parka kondisyon aletleri yerleştirildi. Aynı zamanda ağaçlar budanarak, park çevresindeki bordürler elden geçirildi ve bozuk oturma alanlarıyla oyun aletlerinin onarımı yapıldı. Mehmet Ali Paşa Muhtarlık çevresindeki yeşil alanlarda yeniden çapalanarak yeni süs bitkileri ve ağaçlar dikildi” dediler.
Öte yandan, İzmit Belediyesi ekipleri Ayazma Mahallesi Kuvayı Milliye caddesindeki 2 bin 96 metrekarelik parkta da bakım çalışması yaptılar. Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Belediyesi’ne devredilen söz konusu parkta 215 metre uzunluğunda tel çit çekilip piknik alanlarının bakımının yapıldığını söylediler. Çalışmaların kent genelindeki parklarda devam ettiği kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327