Japon Heyet, Expo 2016 Antalya Alanını İnceledi

EXPO 2016 Antalya’ya katılacak ülkelerden birisi olan Japonya’dan bir heyet Antalya’ya gelerek, alanda incelemelerde bulundu.Japonya Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı Bahçe Bitkileri Üretimi Müdür Vekili Satoshi Fujıta, Uluslararası...

Japon Heyet, Expo 2016 Antalya Alanını İnceledi
EXPO 2016 Antalya’ya katılacak ülkelerden birisi olan Japonya’dan bir heyet Antalya’ya gelerek, alanda incelemelerde bulundu.
Japonya Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı Bahçe Bitkileri Üretimi Müdür Vekili Satoshi Fujıta, Uluslararası Koordinasyon Bölümü Başkanı Asako Kasaı ile Japonya Büyükelçiliği görevlileri Antalya’ya geldi. Japon yetkililer, Türkiye’de düzenlenecek ilk EXPO’ya mutlaka katılmak istediklerini belirtti.
Japon heyeti, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Haşmet Suiçmez ve Faik Akturan karşıladı. Düzenlenen toplantıda alanda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Suiçmez, Japon heyeti Antalya’da görmekten ve EXPO 2016 Antalya alanını ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Türkiye’de ilk kez düzenlenecek EXPO’nun en iyi şekilde gerçekleşmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Suiçmez, “Japonya’nın EXPO 2016 Antalya’ya katılmasını çok önemsiyoruz. EXPO ve botanik konusundaki deneyimleri, alanımıza ayrı bir renk katacaktır” diye konuştu.
Japonya’da çiçek kültürü ve sanatının çok önemli olduğunu belirten Satoshi Fujıta ise “Bu kültürü tüm dünya ile paylaşmak istiyoruz. Bu bakımdan Antalya’da düzenlenecek EXPO’yu biz de çok önemsiyoruz. Burada mutlaka bulunmamız gerektiğinin farkındayız” dedi.
Japon heyet, daha sonra alanı gezerek, çalışmaları yerinde inceledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327