Kaçak Gelinler cenaze töreninden de kaçtı

Kaçak Gelinler isimli dizinin setinde çalışan Kıbrıs Gazisi Engin Küçüktopuz’un cenaze törenine çalışma arkadaşları ve sevenleri katılırken, dizi oyuncularından hiç kimse katılmadı.

Kaçak Gelinler cenaze töreninden de kaçtı
Kaçak Gelinler isimli dizinin ulaştırma biriminde çalışan Kıbrıs Gazisi Engin Küçüktopuz (61) çekimler esnasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Oyuncu sendikası yetkilileri, ağır çalışma şartlarının dizi setlerinde ölümlere neden olduğunu savundu.

KAÇAK GELİNLER SETİNDE ŞOK ÖLÜM

Kaçak Gelinler isimli dizide ulaştırma görevlisi olarak çalışan 61 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Engin Küçüktopuz geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Cenazesi Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsi işleminin ardından ailesine teslim edilen Gazi Engin Küçüktopuz için Silivrikapı Hadim İbrahim Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

HİÇ BİR OYUNCU YOKTU

Törene Küçüktopuz’un çalışma arkadaşları ve sevenleri katılırken, dizinin oyuncularından kimsenin katılmaması dikkat çekti. Küçüktopuz’un kardeşi Reha Küçüktopuz ise abisinin bir rahatsızlığı olmadığını işteyken aracın lastiğini değiştirirken kalp krizi geçirdiğini belirtti.

Yaşanan ölümü olumsuz çalışma koşullarına bağlayan oyuncu sendikası ise duruma tepki gösterdi. Oyuncu Sendikası Genel Sekreteri Tilbe Saran ağır çalışma koşullarının ortada olduğunu belirterek “Çalışma koşullarının ne kadar ağır olduğu ortada bu konuda bütün yapım şirketlerinin yapımcıların çalışma bakanlığının uluslar arası koşularla imza atmış olduğumuz çalışma koşullarının uygulanmasını denetlemek bunu talep etmek ve bu koşullarını yerine getirmesini biran önce sağlamak bütün bu kurum ve kuruluşlara düşüyor. Yoksa gördüğünüz gibi dizilerde kamera önünde ve arkasında gayri insani koşularda çalışan bu sektörün işçileri böyle patır patır ölmeye devam edecek. Eğer bu koşullar bu şekilde devam ederse bu ölüm bir son olmayacak. Çalışma saatlerimiz ne yazık ki rakamsal olarak söylemek bile mümkün değil hem günden güne hem de setten sete değişen bir durum bu. Ama çoğu set on iki saatin üstünde çalışıyor. Bu durum haftalık yetişmesi gerek programlarda bazı zamanlarda neredeyse 24 saate yaklaşıyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327