Kadın Cinayetlerine Protesto

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri Muğla adliyesi önünde kadın cinayetlerini protesto etti. Açıklama öncesi slogan atan kadınlar, kadın cinayetlerinin durmasını ve Türkiye’deki tüm kadın cinayetlerinin aydınlatılmasını...

Kadın Cinayetlerine Protesto
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri Muğla adliyesi önünde kadın cinayetlerini protesto etti. Açıklama öncesi slogan atan kadınlar, kadın cinayetlerinin durmasını ve Türkiye’deki tüm kadın cinayetlerinin aydınlatılmasını istediler.
Platform adına açıklama yapan platform üyesi Ayşe Milia, kadın cinayetlerini durdurulması için kadın hareketinin acil taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Muğla’da eşinden ayrı yaşayan ve boşanmak istediği için kocası tarafından 13 Eylül’de öldürülen Sedef Berberoğlu’na adalet için toplandıklarını ifade eden Milia, “Sedef kardeşimizin katilinin en ağır cezayı alması için buradayız. Lütfü Sefa Berberoğlu, tüm kadın katilleri gibi ceza indirimi alabilmek için türlü yalana başvuruyor. Bizler mücadelemizle buna izin vermeyeceğiz. Son bir hafta içerisinde platform olarak takip ettiğimiz Eskişehir’de Yasemin Avcı, Uşak’ta Sevim Gündoğdu ve İzmir’de Ferdane Çöl kardeşlerimizin katilleri hiçbir ceza indiriminden yararlandırılmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Sedef kardeşimizin katili de mücadelemiz sonucu ağır ceza alacaktır” dedi.
Kızı ayrı yaşardığı eşi tarafından öldürülen Sedef Berberoğlu’nun annesi Gülender Kan yaptığı konuşmada, “Kızımın hesabını soruyorum, damadıma en ağır cezanın verilmesini istiyorum. En ağır cezayı da alması için elimizden geleni yapacağız. Kadınların öldürülmediği, insanca yaşayabildiği günleri kurana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327