Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun Eylemi

Eskişehir Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde, “Kadına Şiddete Hayır” eylemi düzenlendi.Platform üyeleri Hamamyolu caddesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü...

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun Eylemi
Eskişehir Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde, “Kadına Şiddete Hayır” eylemi düzenlendi.
Platform üyeleri Hamamyolu caddesinde bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde toplandı. Kadınar, ellerindeki ‘Kadınları susturamazsınız’. ’Haklı şiddet yoktur’ ve ’Kadın erkek eşittir’ yazılı pankart ve dövizlerle slogan attı. Ardından grup adına konuşan Özge Uyanık, 25 Kasım tarihinin kadına karşı her türlü şiddetin durdurulması için tüm dünyadaki kadınların dayanışma içine girdiği gün olduğunu söyledi.
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun verilerine göre 2014 yılında sadece Ekim ayının sonuna kadar 255 kadının cinayete kurban gittiğini belirten Uyanık, “Kadın cinayetlerini durdurmak için temel taleplerimiz gerçekleşene kadar mücadelemize davalarımızda, Mecliste, Bakanlıklarda, meydanlarda ve toplumsal her alanda devam edeceğiz” diye konuştu.
Grup konuşmaların ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327