Kağızman’da Mekke’nin Fethi Gecesi

Kağızman Aras İmam Hatip Lisesi’nce Halk Eğitim Merkezinde Mekke’nin Fethi gecesi düzenlendi.Katılımın yoğun olduğu geceye Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Yılmaz, Kağızman Belediye Başkanı...

Kağızman’da Mekke’nin Fethi Gecesi
Kağızman Aras İmam Hatip Lisesi’nce Halk Eğitim Merkezinde Mekke’nin Fethi gecesi düzenlendi.
Katılımın yoğun olduğu geceye Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Yılmaz, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Efrail Deniz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kağızman İmam Hatip Lisesi Müdürü Suat Güner, yaptığı açılış konuşmasında bu geceyi düzenlemekteki amaçlarının insanlara Mekke ve önemini anlatmanın yanı sıra örf ve adetlerimizi benimsemelerini aşılamak olduğunu belirtti.
Daha sonra gecede söz alan Prof. Dr. İbrahim Yılmaz Mekke’nin Fethi’ni anlattı . Katılımcıların hayranlıkla dinlediği Prof. Dr. Yılmaz katılımcılara yılbaşı kutlamasının dinimizde yeri olamadığını ve örf adetlerimizde de bulunmadığını vurguladı. Özelikle yılbaşını bahane ile bunu kötü eğlencelerle kutlamanın günahlarından söz eden Yılmaz, İslam’ın adına yakışır bir şekilde yaşam tavsiyesinde bulundu.
Okunan kuranı kerimin ardından Semerkant vakfınca katılımcılara ücretsiz kitaplar dağıtıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327