Kalp Nakli İle Hayata Tutunan Genç Kız Dünya Evine Girdi

2004 yılında kalp yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve 4 yıl sonra organ bağışı ile yaşam mücadelesini kazanan 26 yaşındaki Canan Özdemir, dünya evine girdi.Filmlere konu olacak bir organ bağışı hikayesinin kahramanı olan Canan...

Kalp Nakli İle Hayata Tutunan Genç Kız Dünya Evine Girdi
2004 yılında kalp yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve 4 yıl sonra organ bağışı ile yaşam mücadelesini kazanan 26 yaşındaki Canan Özdemir, dünya evine girdi.
Filmlere konu olacak bir organ bağışı hikayesinin kahramanı olan Canan Özdemir, 10 yıl önce gribal enfeksiyona yakalandı. Enfeksiyonun bütün vücuduna dağılması ve kalbine zarar vermesi ile birlikte Canan Özdemir gün geçtikçe daha kötü duruma geldi. Genç kızda kalp yetmezliği rahatsızlığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Canan Özdemir Ankara’ya giderek, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi olmaya başladı. Sağlık durumunun ağırlaşması ve diğer organlarının fonksiyonlarını yitirmeye başlaması ile birlikte genç kıza kalp nakli yapılma kararı alındı. Ancak, nakil için kalbin bulunamaması nedeniyle Canan Özdemir o tarihlerde tekrar Sivas’a gönderildi. Bu süre içinde durumu ağırlaşarak, yataktan bile kalkamayacak duruma gelmesiyle umutlarını yitiren Özdemir ve ailesi gerekli kalbin bulunduğunu öğrenerek Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gitti. Ankara’daki bir trafik kazasında ölen ve organları bağışlanan Hilal Küçükgündüz’ün kalbi Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs-Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Mehmet Emin Özdoğan ve ekibi tarafından 2008 yılında Canan Özdemir’e nakledildi.
Aradan geçen 9 yıl sonra 26 yaşına gelen Canan Özdemir, 27 yaşındaki Serhan İnal ile hayatını birleştirme kararı aldı. Sivas’taki bir düğün salonunda Serhan İnal ile hayatını birleştiren Canan Özdemir’i bu mutlu gününde trafik kazasında hayatını kaybeden Hilal Küçükgündüz’ün annesi ve babası Ahmet ve Halime Küçükgündüz, Canan Özdemir’den, çıkarılan kalbinin aort kapağının nakledildiği Ramazan Karataş, ameliyatı gerçekleştiren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özdoğan ile yakınları yalnız bırakmadı.
Ameliyatı gerçekleştiren, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özdoğan, genç kıza mutluluklar diledi.
Özdoğan, "Canan bugün evleniyor. Allah mesut etsin kalp nakli yapılmıştı. Bu işin kahramanı hanımefendi ve beyidir onlara teşekkür ediyorum büyük bir kahramanlık yaptılar bugün gördüğünüz gibi kızımızın bu mutlu güne ulaşmasını sağladılar onlara şükran borçluyuz" dedi.
Gelin Canan Özdemir ise, "Onca şeyler yaşadıktan sonra bugün buralara gelip sevdiğim insanla evlenmek güzel bir duygu sağolsun Emin hocam, Halime annem, Ahmet babam sayesinde bugünlere geldim ve hayattayım. Onlara minnettarım hepsine teşekkür ediyorum bana emeği geçen, bana o kadar yardım eden, bıkmadan usanmadan beni iyileştirmeye çalışan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Hilal Küçükgündüz’ün annesi Halime Küçükgündüz de, "Ben bir kızımı kaybettim benim altı tane evladım var. Altı tane evlat sahibi oldum ben altı organı bağışlandı şimdi kalbi takılan Canan kızımı gelin ediyoruz, çok mutluyuz onu mutlu görüyoruz. Onu mutlu görmekten biz de mutlu oluyoruz" ifadesini kullandı.
Baba Ahmet Küçükgündüz ise, "Kızımızı kaybettik ama diğer bir kızımızı kazandık hayatta bütün mutlulukların onun olmasını dilerim bundan sonraki yaşantısında başarılar dilerim. Allah acı günler göstermesin, bu acıları bir daha çektirmesin" dedi.
Duygu dolu anların yaşandığı düğünde genç çift, dans edip uzun süre oynayarak dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadılar.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327