Kamalak Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi. Kamalak, Saadet Partisi'nin; hakka adalete motor, şerre fren olacağının altını çizdi.

Kamalak Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak seçim değerlendirmesinde “Süreç biraz tartışmalı, gerilimli de olsa güzel milletimiz 12. Cumhurbaşkanını seçti. Allah hayırlı mübarek eylesin. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum.” dedi.

HAKKA ADALETE MOTOR, ŞERRE FREN OLACAĞIZ

Kamalak, devamında “Yeni Cumhurbaşkanının ülkemiz, bilhassa Ortadoğu ve bütün insanlık için hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi hayırlı işlerde kendisine destek, yanlış yapılan işlerde ise fren, Hakka adalete motor, şerre fren olacağız” şeklinde konuştu.BAŞKA PARTİLERİN İÇ İŞLERİNE KARIŞMAYIZ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “Partime döneceğim” açıklaması ve AKP’nin 27 Ağustos’ta olağanüstü kongre kararı alması ile ilgili bir soru üzerine Kamalak, “Diğer partilerin iç işlerine karışmak doğru olmaz. 27 Ağustos’ta, AKP’nin kongresini yapması, mevcut Cumhurbaşkanının Başbakan olmasına engel değil. Bir kimsenin Başbakan olması için milletvekili olması lazım. Ama Genel Başkan olmak isteyebilir” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327