Kamera görüntüleri incelendi, asker ve polisler yeniden gözaltında

Sakarya'da yürütülen FETÖ soruşturmasında daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan 13 astsubay ve 39 polis, 15 Temmuz gecesinde çekilen kamera görüntüleri incelenince yeniden yakalandı.

Kamera görüntüleri incelendi, asker ve polisler yeniden gözaltında
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ Terör Örgütü’nün darbe girişimine yönelik yürüttüğü soruşturmada, daha önce gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan darbecilere yönelik olarak 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi çekilen görüntü ve fotoğraflar yeniden incelendi.İnceleme sonucunda, söz konusu asker ve polislerin darbe girişimine karıştıkları tespit edildi. Bunun üzerine 1’inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Kocaeli Seymen Kışlası’nda görevli oldukları öğrenilen daha önce Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve savcılık tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 13 asker, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı terörle mücadele polislerinin güvenlik kamerası incelemesinden sonra darbeye destek verdikleri ortaya çıkınca yeniden yakalandıkları belirtildi.

İnceledikleri güvenlik kemarası görüntülerinde askerlerin bir bölümünün tanklarla Adapazarı’na gelmek isterken durduruldukları, bir bölümünün de valiliği işgal sonrasında destek amaçlı olarak geldiklerini ancak halkın karşılık verince geri çekilerek daha sonra şehir merkezindeki kışlaya hareket ettikleri belirtildi.

Gözaltına alınan astsubaylar arasında darbe girişimi gecesi valilik önünde 2 gazeteciye şiddet uygulayıp tüfekle tehdit eden bir astsubay da bulunuyor.

Adliyeye sevk edilen 13 asker ve Sakarya merkezi ile ilçelerde görev yapan 39 polis bugün hakim karşısına çıkarılacak. 
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327