Kanalizasyon Suyunun Mağdur Ettiği Vatandaş Yardım Bekliyor

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaklaşık 20 gün önce evini lağım suyu bastığı için eşyaları kullanılamaz hale gelen Kahraman ailesi, yerleştikleri Artuklu ilçesinde yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.Kızıltepe ilçesi...

Kanalizasyon Suyunun Mağdur Ettiği Vatandaş Yardım Bekliyor
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaklaşık 20 gün önce evini lağım suyu bastığı için eşyaları kullanılamaz hale gelen Kahraman ailesi, yerleştikleri Artuklu ilçesinde yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.
Kızıltepe ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde yaklaşık 20 gün önce belediyeye ait kanalizasyon hattının tıkanması sonucu evi lağım suyu altında kalarak eşyaları kullanılamaz hale gelen Cem Kahraman, yaşadıklarını İHA’ya anlattı. Evinin lağım suyu altında kaldıktan sonra defalarca belediyeyi aradığını ama kendisiyle ilgilenmediği iddia eden Kahraman, yetkililerin 3 gün sonra yapılan haberlerin ardından gelerek suyu tahliye ettiklerini söyledi. Kahraman, "Tüm eşyalarım kullanılamaz hale geldi. Kızıltepe Kaymakamı, Allah razı olsun, bize 2 bin liralık bir yardımda bulundu. Tabi 3 gün evin içinde kaldık, çocuğum hastalanınca ben ve eşim sığınma evinde birkaç gün misafir olduk. Daha sonra Artuklu ilçesinde ev kiraladım ama eşya yok. Eşya yardımı için Artuklu Kaymakamlığı’na gittim, ancak Kaymakam beyin korumaları beni kaymakamla görüştürmediler. Bunun üzerine Ankara’ya gittim. Başbakanlık başta olmak üzere birçok kurumla görüştükten sonra Kızıltepe Belediyesi hakkında BİMER’e şikayette bulundum. Daha sonra Artuklu Kaymakamlığı’na tekrar gittim, ancak bu sefer de görüştürmediler. Bende Kaymakam beyin çıkmasını bekledim, daha sonra çıkınca kendisiyle görüştüm. Gelip eve baktılar ve sadece birkaç parça eşya yardımında bulundular. Benin gücüm yok eşya almaya. Okula giden bir çocuğum var ve hiçbir şeyi yok. Odaların hepsi boş, üzerimizdeki elbisemizden başka bir şeyimiz kalmadı. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327