Kanser hastalarına moral takviyesi

Meme Kanseri Farkındalık ve Bilinçlendirme Ayı kapsamında VM Medical Park Bursa Hastanesi ve Bursa Kanserle Savaş Derneği, kanser tedavisi gören hastalar ile yakınlarına moral kaynağı oldu.

Kanser hastalarına moral takviyesi

Her dört kadın kanserinden biri olan meme kanseri ile mücadele için farkındalık oluşturulması adına anlamlı bir etkinliğe imza atıldı. VM Medical Park Bursa Hastanesi ile Bursa Kanserle Savaş Derneği tarafından kemoterapi alanında tedavi gören hastalar ile refakat eden yakınlarına, meme kanseri farkındalık ayını sembolize eden hediyeler verildi. Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Arslan ve Başhemşire Naciye Ertürk’ün de katıldığı etkinlikte hastalar ve yakınları, moral kaynağı olan hastane ve dernek yönetimine teşekkür etti. Bursa Kanserle Savaş Derneği 3 gün boyunca, geliri kanser tedavisi gören hastalara yönelik kullanılacak olan satış standı da kurdu.

TARAMALAR ÇOK ÖNEMLİ

‘Kanserden korkma, geç kalmaktan kork’ sloganını daha fazla dile getirmek için bu tür etkinliklerin kaçırılmaz fırsatlar olduğunu dile getiren VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Esra Molla, “Meme kanseriyle mücadele için farkındalık oluşturmak adına üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Ekim ayı boyunca seminerler ve basın bültenlerinin yanı sıra sosyal medyayı da etkin şekilde kullanarak farkındalık ve bilinç oluşturma konusunda fark yarattığımızı düşünüyorum. Taramaların, rutin muayenelerin ne kadar önemli olduğunu dillendirmeye devam edeceğiz. Yeter ki toplumumuzda farkındalık ve bilinç düzeyi yükselsin” diye konuştu. Bursa Kanserle Savaş Derneği Başkanı Ümit Ecemiş de “VM Medical Park Bursa’ya her zamanki gibi yüksek duyarlılıkları için çok teşekkür ediyoruz. Dolu dolu bir ay geçirdik. Farkındalık adına bu tarz etkinlikleri her yıl artırarak devam edeceğiz. Yapılan eğitimlerde yoğun ilgiyi de gördük. Kontrol tarama sayılarının her geçen gün artması, farkındalığın artmakta olduğunu gösterdi. Çok mutluyuz bu açıdan” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327