Kapadokya Bölgesini 8 Ayda 2 Milyon’a Yakın Turist Ziyaret Etti

Türkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 8 aylık döneminde 1 milyon 987 bin turistin ziyaret...

Kapadokya Bölgesini 8 Ayda 2 Milyon’a Yakın Turist Ziyaret Etti
Türkiye’nin peribacaları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 8 aylık döneminde 1 milyon 987 bin turistin ziyaret ettiği bildirildi.
Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizme açık bulundurulan Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa örenyeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean, Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık ve El Nazar Kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini bu yılın Ocak-Ağustos döneminde 1 milyon 987 bin 644 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.
Bölgedeki tarihi ve turistik mekanları ise geçen yılın ilk 8 aylık döneminde 1 milyon 793 bin 469 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327