Kapanönü’nde Esnafın Kararı Bekleniyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kapanönü projesinde bölge esnafının vereceği kararı beklediklerini söyledi.Nurettin Tezel’in başkanlığındaki Kapanönü Esnafları Derneği yönetim kurulu üyelerini kabul eden Başkan Doğan, “Kapanönü...

Kapanönü’nde  Esnafın Kararı Bekleniyor
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kapanönü projesinde bölge esnafının vereceği kararı beklediklerini söyledi.
Nurettin Tezel’in başkanlığındaki Kapanönü Esnafları Derneği yönetim kurulu üyelerini kabul eden Başkan Doğan, “Kapanönü ile ilgili 2 yıl önce proje hazırlamıştık. Bu konuda son kararı bölge esnafları verecek. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olacak proje şehrimize büyük bir katma değer katacaktır. Belediye olarak bizler hazırız. Esnafın özellikle cephe iyileştirmeleri ve projeyi hayata geçirme sürecinde fedakarlık göstermesi gerekiyor. Esnaflarımız fikir birliğine vardığında biz hemen harekete geçip projeyi uygulayacağız” dedi.
İzmit Belediyesi, bölge esnaflarının da görüşlerini alarak Kapanönü ile ilgili bir proje hazırladı. Projede, İzmit’in en eski çarşısı olması nedeniyle tarihi doku ön plana çıkartıldı. Projeye göre mevcut çatı sökülüp, yeni bir çatı sistemi yapılacak. Bütün kuyumcular ve Kapanönü’ndeki işyerlerinin cepheleri tek tip olacak. Doğrama, kaplama, aydınlatma sistemleriyle tabelalar projeyle bütünlük sağlayacak. Yeni bir havalandırma sisteminin yer alacağı proje kapsamındaki çarşı ortasındaki çeşme kaldırılarak bulunduğu alan meydana dönüştürülecek. Kapanönü’nde halen 60’a yakın işyeri bulunduğu öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327