Karabük Tso’da Serbest Endüstriyel Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal ve Meclis Başkanı Timurçin Saylar Başkanlığında Eskipazar ilçesine kurulması planlanan Serbest Endüstriyel Bölge ve Kar-Tek Karabük Teknokent Park tanıtım istişare toplantısı yapıldı.TSO...

Karabük Tso’da Serbest  Endüstriyel Bölge Toplantısı Gerçekleştirildi
Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal ve Meclis Başkanı Timurçin Saylar Başkanlığında Eskipazar ilçesine kurulması planlanan Serbest Endüstriyel Bölge ve Kar-Tek Karabük Teknokent Park tanıtım istişare toplantısı yapıldı.
TSO Meclis salonun yapılan toıplantıya Eskipazar Belediyesi, Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi,Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ve Defterdarlık temsilcileri katıldı.
Karabük Organize Sanayi Müdürü Caner Özcan, Endüstri bölgesi oluşturulurken izlenecek yol,endüstri bölgelerinin avantajları, karakteristik özellikleri, Karabük-Eskipazar Endüstri Bölgesi olarak düşünülen alanın boyutları ve uydu görüntüleri hakkında bilgi verdi.
Karabük Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr Refik Polat ise Teknokentlerin amacı, Teknokentlerin dünya standartlarına göre hedefleri, Türkiye’deki durumu, sayıları, gelişim ve kurulum süreci, avantajları, Karabük ilinde neden teknokent kurulması gerektiğini ve kente faydalarını anlatan sunumunu gerçekleştirdi.
Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin yapılması ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327