Karadeniz’de Mandalina Üretimi Artıyor

Ordu’nun Fatsa ilçesinde deneme amaçlı mandalina fidanı diken bir vatandaş, bol miktarda ürün alınca bu alanda işi büyütmeyi planlıyor.Akdeniz meyvesi olan turunçgillerin yetiştiriciliği Karadeniz Bölgesi’nde de meraklı vatandaşlar sayesinde...

Karadeniz’de Mandalina Üretimi Artıyor
Ordu’nun Fatsa ilçesinde deneme amaçlı mandalina fidanı diken bir vatandaş, bol miktarda ürün alınca bu alanda işi büyütmeyi planlıyor.
Akdeniz meyvesi olan turunçgillerin yetiştiriciliği Karadeniz Bölgesi’nde de meraklı vatandaşlar sayesinde artıyor. Fatsa’nın Bolaman Mahallesi Yeni Pazar mevkisinde, Antalya’dan getirdiği mandalina fidanlarını diken 32 yaşındaki Serdar Soytürk, ürünün meyvelerini almaya başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Soytürk, “Bahçeme diktiğim mandalina ağaçlarıma özenle baktım ve meyvelerini almaya başladım. Meyveyi ağacından koparıp yemek büyük bir keyif. Deneme amaçlı olduğu için diktiğim ağaç sayısı çok fazla değil ama aldığım meyveler başarılı olduğumu gösterdi. Bu nedenle önümüzdeki yıl ağaç sayısını artırarak bunun ticaretini yapmayı planlıyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327