KARAİSALI’DA ANKET ÇALIŞMASI

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen “Karaisalı Kırsalında Kalkınma Planlamasına Esas Potansiyel ve Dinamiklerin Belirlenmesi, Stratejik Yol Haritasının Çıkartılması”...

KARAİSALI’DA ANKET ÇALIŞMASI
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) tarafından 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen “Karaisalı Kırsalında Kalkınma Planlamasına Esas Potansiyel ve Dinamiklerin Belirlenmesi, Stratejik Yol Haritasının Çıkartılması” başlıklı faaliyetin köy (mahalle) düzeyi çalışmaları başladı.
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, yüz yüze görüşmelerle ilçenin gerçek ihtiyaçları ve sorunlarını belirlenmesi amacıyla böyle bir çalışma planladıklarını söyledi. Masa başında değil de vatandaşlarla birebir görüşmeler yapılarak gerçek bir anket yapacaklarını kaydeden Aslan, mahalli değer ve ürünlerin ortaya çıkartılmasına çalışacaklarını ifade etti.
3’er kişiden oluşan 4 grup olmak üzere 6’sı uzman 12 kişiden oluşan ve Zobu Danışmanlık firması tarafından yürütülecek çalışmaların ilk etapta 5 gün devam edeceğini, bir haftalık değerlendirmeden sonra 6 günlük bir çalışma daha gerçekleştirileceğine işaret eden Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan şunları söyledi:
“Kırsal kalkınma çalışmaları ile bireylerin kendi özgüçlerini keşfetmesi ve ona dayanması, toplum dinamiklerinin harekete geçirilmesi, gelirlerinin artması, gelir dağılımında adaletin sağlanması, eğitim ve sağlık hizmetlerine ulaşım oranının yükselmesi, kadın ve çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi, örgütlü davranış bilincinin ve örgütsel faaliyetlerinin artmasını amaçlıyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327