Karaisalı’ya Yeni Kuran Kursu

Karaisalı Müftüsü Kamil Oktay, eski müftülük ve Kuran kursu binasının yıkılarak yeni bina yapılması için çalışmalara başlanıldığını bildirdi.Oktay, 1962-1963 yılında bir kat olarak yapılan, 1973 yılında da 2. katı tamamlanan eski...

Karaisalı’ya Yeni Kuran Kursu
Karaisalı Müftüsü Kamil Oktay, eski müftülük ve Kuran kursu binasının yıkılarak yeni bina yapılması için çalışmalara başlanıldığını bildirdi.
Oktay, 1962-1963 yılında bir kat olarak yapılan, 1973 yılında da 2. katı tamamlanan eski müftülük ve Merkez Kur’an Kursu binasının, bilirkişi raporuna istinaden ekonomik ömrünü tamamladığından yıkımının gerçekleştirildiğini söyledi. Oktay, “Yaklaşık 50 yıl içerisinde binlerce insanın dini eğitim aldığı yüzlercesinin de hafız olduğu Kursun yıkılarak yerine günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek estetik görünümü olan bir Kur’an Kursu binası yapımı devam ediyor. Bu günlere kadar başta yardımsever Karaisalı halkı olmak üzere, diğer hayırsever vatandaşların yardımlarıyla hizmet veren Kur’an Kursu, eski canlı günlerine kavuşabilecek” dedi.
Karaisalı Müftüsü Kamil Oktay, yeni Kur’an kursu binası yapımı için yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşların Ziraat Bankası Karaisalı Şubesindeki Türkiye Diyanet Vakfı Karaisalı Şubesi adına açılan 253 40 735-5001 nolu hesaba yardım yapabileceklerini sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327