Karakolu bastılar! Çok sayıda yaralı polis var

Siirt'te, IŞİD'in Kobani'de yaşanan saldırıları protesto eden provakatörler karakola saldırarak çok sayıda polisin yaralanmasına neden olmasının ardından valilik sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Karakolu bastılar! Çok sayıda yaralı polis var
Siirt'te karakola saldırdılar, yaralı polisler var!.. Sokak çatışmalarının sürdüğü Siirt'te göstericiler, polis karakoluna av tüfeğiyle saldırdı, 2 polis yaralandı. Valilik sokağa çıkma yasağı ilan etti. Siirt'te göstericiler ile polis arasında sokak çatışması devam ediyor. Yeni Mahalle'de DBP ve HDP'nin çağrısıyla sokakları karıştıran göstericiler, İnönü Mahallesi'nde bulunan polis karakoluna molotof attı. Polis de göstericilere gaz bombası ile karşılık verdi. Daha sonra göstericiler av tüfeğiyle polislere ateş etti. Yaralanan 2 polis Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Karakol savunmasında polis yetersiz kalınca bu kez askerler bölgeyi ablukaya alarak göstericilerin polis karakoluna girmesini engellendi. Sokak çatışmaları sürüyor.

VALİLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ETTİ

Siirt Valiliği, 06 Ekim 2014 tarihinden itibaren il merkezi başta olmak üzere, ilçelerimizde ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için 8 Ekim 2014 günü saat 12.00'den itibaren ikinci bir emre kadar, sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327