Karamık Gölü’nde Kaçak Avcılara Yönelik Denetimler Devam Ediyor

Afyonkarahisar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Karamık gölünde kaçak avcılara yönelik başlatılan denetimlerin devam ettiğini kaydetti.Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan Arap, Karamık Gölü’nde son denetimlerin...

Karamık Gölü’nde Kaçak Avcılara Yönelik Denetimler Devam Ediyor
Afyonkarahisar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Karamık gölünde kaçak avcılara yönelik başlatılan denetimlerin devam ettiğini kaydetti.
Konu ile ilgili bir basın açıklaması yapan Arap, Karamık Gölü’nde son denetimlerin 10 personelin katılımı ile 30 Eylül’de yapıldığını belirterek şu ifadelere yer verdi:
“Afyonkarahisar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Çay, Sultandağı ve Bolvadin ilçe müdürlüklerimizin katılımları ile Karamık gölünde kaçak avcılara yönelik denetimler yapılmaktadır. 30 Eylül 2014 tarihinde 3 ilçe müdürlüğümüze ait kontrol tekneleri ve 10 personelin katılımı ile Karamık Gölü’nde su ürünleri av yasakları kapsamında yapılan denetimde 52 pinter, 6 adet uzatma ağı göl içerisinde tespit edilerek el konuldu. İlimizde av yasaklarına yönelik denetimlerin rutin olarak devam edecek.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327