Karantina günlerinde eşinizle tartışmama yöntemleri

Ülkemizde yaşanan salgın hastalık nedeniyle bir çok kişi evden çalışmaya başladı. Bu nedenle bütün günü eşinizle evde vakit geçirmeniz gerekiyor ve bu durum da bazı gerilimlere mi neden oluyor? Karantina günlerinde çiftlerin gerilimini azaltmaya yarayacak öneriler haberimizde.

Karantina günlerinde eşinizle tartışmama yöntemleri

Çalışma saatlerinde ayrı odalarda durun

İşyerindeki çalıma rutininiz devam ediyormuş gibi davranın. Ayrı odalarda çalışın ve genel de iletişime geçtiğiniz saatlerde yan yana gelin. 

Evde olduğunu unutun

Eşinizin evde olduğunu unutun. Yoksa aklınıza her geleni onunla paylaşmak için sürekli yanına gideceksiniz ya da işinizin yoğun olduğu anlarda sürekli ondan bir şeyler isteyip onunda işini böleceksiniz. Bu durum kısa çaplı gerginliklere neden olabilir. 

Akşamları işten eve yeni gelmiş gibi davranın

Yapılması gereken işlerinizi bitirdiğinizde akşamları gün içinde olanları yine birbirinize anlatıp bütün gün ayrı yerlerde çalışmış gibi davranın. 

Gün içinde ev işine yardım edin

Çoğunluğun evde çalıştığı bu günlerde evde çıkan bulaşık gibi dağınıklığa yardım edin. En azından herkes kullandığı eşyayı temizler ve yerine kaldırırsa karşı tarafa yük olmamış olur. 

Aktivite zamanları oluşturun

İşlerinizi bitirdikten sonra dışarı çıkmadan, evde yapılabilecek atkiviteler bulun. Kitap okumak, resim yapmak, boya kitabı boyamak, el işi yapmak gibi aktiviteler de bulunabilirsiniz. Bu sayede hem muhabbet etmiş olur hemde etkinlikle zaman geçirmiş olursunuz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330