Karaoğlu'ndan Tarım Müdürlüğü’ne ziyaret

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa'nın gerek verimli toprakları, gerekse iklimi ile yüce Allah'ın nimetlerini bol bol ihsan ettiği bir yer olduğunu söyledi.

Karaoğlu'ndan Tarım Müdürlüğü’ne ziyaret

 Vali Karaloğlu'nun bugünkü durağı Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü oldu. Yapılan çalışmalar hakkında brifing alan Vali Münir Karaloğlu, "Bursa, sanayisiyle, yaz ve kış turizmiyle Türkiye'nin lokomotif şehirlerinden biridir. Fakat tarımsal anlamda da Bursa'nın müthiş bir potansiyeli mevcut. Gerek verimli topraklarıyla, gerekse iklimi ile Allah'ın imkanlarını bolca sunduğu özel bir yer. Yeter ki bizler, bu tarımsal üretim kültürü olan ulu şehrimize yol gösterici olalım ve çiftçimizin önünü açalım. Ofiste oturan personelimizin sayısını azaltırsak, araziye inen ve bizzat üreticinin yanında, sahada olan arkadaşlarla birlikte bu iş yürür" dedi.
Ayrıca vatandaşların milli gelir seviyesi arttıkça, doğal ürünlere karşı ilgisi de artacağını ifade eden Karaloğlu, "Bu yüzden çiftçimizi bilinçlendirerek, doğal ürün yetiştiriciliğine önem vermeliyiz. Bursa çiftçisi çalışkandır. Yeter ki siz, yol gösterici olun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327