Karaova’da Yağmur Suları İçin Önlem Alınıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum genelinde dere yatağı temizliği ve ıslah çalışmalarına devam ediyor.Yaklaşan kış sezonu öncesi ekipler tarafından başta Bodrum merkez olmak dere...

Karaova’da Yağmur Suları İçin Önlem Alınıyor
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum genelinde dere yatağı temizliği ve ıslah çalışmalarına devam ediyor.
Yaklaşan kış sezonu öncesi ekipler tarafından başta Bodrum merkez olmak dere yataklarında ve mazgallarda çalışmalar başlatıldı. Ekipler, Bodrum ilçe genelinde sona yaklaşılan dere temizliği ve ıslah çalışmalarına Karaova Mevkii’nde devam ediyor. Bahçeyakası Mahallesi ve Imsık’ta havaalanı kenarında buluna Deli Dere olarak bilinen derede de çalışmalarını sürdüren ekipler, burada 100 metre boyunca toplam 120 kamyon yığıntı malzemeyi temizledi.
Geçen kış aylarında yağış oranının yüksek olduğu zamanlarda derenin araç yolunun her iki kenarını kapsamasından dolayı oluşan taşkınlarda, çevre mahallelerin ulaşımının sağlandığı yolun sular altında kalmasıyla sıkıntılı zamanlar yaşayan vatandaşın, yapılan dere temizliği çalışmaları sonrası tüm bu sıkıntılarının da son bulması amaçlanıyor.
Çalışmaların Bodrum genelindeki diğer mazgal ve dere yataklarında da süreceği belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327