Karatay Kongre Ve Gençlik Merkezi İlgi Odağı Haline Geldi

Yapımı Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından tamamlanarak 17 Aralık 2013 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi, yürüttüğü faaliyetlerle...

Karatay Kongre Ve Gençlik Merkezi İlgi Odağı Haline Geldi
Yapımı Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi tarafından tamamlanarak 17 Aralık 2013 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi, yürüttüğü faaliyetlerle gençlerin ilgi odağı haline geldi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Akabe Mahallesi Alaadin Kap Caddesi üzerinde bulunan Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi’nin gençlere yönelik faaliyetlere başladığını belirterek, 2014 - 2015 eğitim, öğretim yılı için üyelik kayıtlarının başladığını vurguladı. Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi içerisinde 3 adet derslik, müzik atölyesi, bilgisayar laboratuarı, kafeterya, internet-bilişim köşesi, fitness salonu, aerobik ve spor salonu, oyun - eğlence merkezi, bilardo salonu gibi etkinlik alanlarını bünyesinde barındıran büyük bir kompleks olduğunu ifade eden Hançerli, günlük ortalama 150-200 öğrencinin gençlik merkezini aktif bir şekilde kullandığını, 15-22 Eylül tarihleri arasında yapılan yeni kayıtların ardından bu sayının artacağına dikkat çekti. Karatay Gençlik Merkezi’ne, 15 Eylül Pazartesi günü başlayan ön kayıt başvurularının okulların açılmasıyla birlikte hızlandığını dile getiren Başkan Hançerli, 22 Eylülde sona erecek kayıtlar için başvuru şartının 15-28 yaş arasında olması gerektiğini ve üyelik için, bir adet kimlik fotokopisi, 2 fotoğraf ve öğrenci belgesi ile Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’ne başvuru yapabileceklerini söyledi.
Başkan Mehmet Hançerli, şehrimizin gençlerine ücretsiz bir şekilde hizmet vermek için faaliyetlerine başlayan Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde Karatay Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütülen eğitim faaliyetleri çerçevesinde 1,2,3. seviye olmak üzere 3 İngilizce, biri ileri seviye olmak üzere 2 Rusça, Arapça, Almanca, Çince, Ney, Gitar, Bağlama, Halk Oyunları, Fotoğrafçılık, Tiyatro, Bilgisayar İşletmenliği, Grafik-Web Tasarım ve Fitness-Aerobik-Step gibi branşlarda kayıtların alındığını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327