Karatay’ın Uzak Mahallelerine Tatlı Su Deposu

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, içme suyu sıkıntısı çeken uzak mahallelerin tatlı su ihtiyaçlarını daha önce tankerlerle giderirken, şimdi yapılan düzenlemeyle bu mahallelere koruma kabinli tatlı su depoları yerleştiriyor.Konuyla...

Karatay’ın Uzak Mahallelerine Tatlı Su Deposu
Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, içme suyu sıkıntısı çeken uzak mahallelerin tatlı su ihtiyaçlarını daha önce tankerlerle giderirken, şimdi yapılan düzenlemeyle bu mahallelere koruma kabinli tatlı su depoları yerleştiriyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Mehmet Hançerli, Karatay Belediyesi hizmet alanına bağlanan yeni mahallelere daha önceleri tatlı su dağıtımının haftalık düzenli olarak yapıldığını ifade ederek, “Bu hizmeti mahalle sakinlerinin 7 gün 24 saat her zaman ulaşabilecekleri bir konuma getirebilmek için mahalle ve yayla merkezlerine koruma kabinli tatlı su depoları yerleştiriyoruz. 30 adet 5 metreküp, 10 adet 10 metreküp olmak üzere toplamda 40 adet koruma kabinli tatlı su deposu merkeze uzak mahallelere yerleştirilmeye devam ediyor. Yapılan bu tatlı su depolarına gerek soğuk, gerekse sıcak havalarda çevre şartlarından etkilenmemesi için iç su tesisatı dahil gerekli malzemelerle yalıtım uygulandı. Koruma kabininin tamamı çelik konstrüksiyondan imal edildi. Tatlı su depoları dış müdahalelere ve zorlu hava koşullarına karşı en az zarar görecek şekilde tasarlandı. Tüm tatlı su depoları beton zemin üzerine yerleştirildi” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327