Kardeşini kolundaki dövme yüzünden öldürdü

17 yaşındaki kardeşinin kolunda gördüğü dövme üzerine kardeşini göğsünden bıçakladı.

Kardeşini kolundaki dövme yüzünden öldürdü
İzmir'de maydanan gelen olayda 17 yaşındaki Dilara Münevver koluna erkek arkadaşının dövmesini yaptırdı.

27 yaşındaki abisiyle kahvaltı yaptıkları sırada Dilara'nın kolundaki dövmeyi gören abisi K.Y. ile tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine 27 yaşındaki abi 
öfkelenip kahvaltı masasındaki bıçağı Dilara'nın göğsüne fırlattı.

Abisi tarafından hastaneye kaldırılan ve 2 gün tedavi gördükten sonra taburcu edilen genç kız, bir süre sonra evde fenalaşınca tekrar hastaneye kaldırılırken yolda öldü. Otopsi yapıldıktan sonra toprağa verilen genç kızın ailesi olayda hastanenin ihmali bulunduğunu ileri sürdü.

Lise eğitimini tamamlayıp her hangi bir işte çalışmayan Dilara Münevver Yeşiltepe, iddiaya göre koluna ’Ahmet’ yazılı dövme yaptırdı. Ailesiyle kahvaltı masasına oturan genç kız ile kolundaki dövmeyi gören abisi K.Y. tartışmaya başladı.

Tartışmanın büyümesi üzerine öfkelenen K.Y., iddiaya göre masada bulunanları kardeşine fırlattı. Öfkeden çılgına dönen K.Y., eline geçen meyve bıçağını da kardeşine doğru fırlattı. Bıçak talihsiz kızın göğsüne saplandı.

Kardeşinin yaralandığını fark eden K.Y., bir süre şok yaşadı. Daha sonra kardeşini kucaklayan K.Y., Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Geçen yıl vatani görevini yaptıktan sonra ailesinin yanına gelen ve işsiz olduğu belirtilen K.Y., kardeşini hastaneye bıraktıktan sonra polise teslim oldu. İfadesi alınan K.Y., kardeşinin de şikayetçi olmaması üzerine serbest bırakıldı. İlk müdahalenin ardından Yeşiltepe, Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

İki gün tedavi gördü

Durumu iyi olan Dilara Münevver Yeşiltepe, iki günlük tedavinin ardından taburcu edildi. Ailesi tarafından eve getirilen genç kız, geçen salı günü fenalaşınca sağlık ekiplerine haber verildi. Eve gelen sağlık görevlileri durumu kötü olan Yeşiltepe’yi ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürürken talihsiz kız yolda yaşamını yitirdi. Yeşiltepe’nin cansız bedeni otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Aileden ihmal iddiası

Ailesi, hastanede gerekli tedavinin uygulanmaması nedeniyle kızlarının can verdiğini ileri sürdü. Bu sırada otopsinin ardından cenazesi ailesine teslim edilen Dilara Münevver Yeşiltepe, dün ikindi vakti Basın Sitesi’ndeki camide kılınan cenaze namazının ardından Buca Kaynaklar Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ölüm nedeni belirlenemedi

Öte yandan, otopside Yeşiltepe’nin ölüm nedeni belirlenemedi, bunun üzerine genç kızdan alınan parçalar ve hastaneden alınan tedavi ile ilgili belgeler detaylı inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderildi. Ayrıca, Yeşiltepe’nin ölüm nedeninin kesin olarak belirlenememesi nedeniyle ağabeyi hakkında tekrar gözaltı kararı verilmediği, ailenin de henüz hastane ile ilgili polise şikayette bulunmadığı belirtildi. 


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327