Kardeşlik Büyüyor

Kayseri ile Miskolc arasındaki kardeş şehir ilişkisi Macaristan ile Türkiye arasındaki dostluk ve iş birliğini daha da artırdı. Macaristan’dan 30 kişilik bir iş adamı heyeti çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kayseri’ye geldi. Heyet, Büyükşehir...

Kardeşlik Büyüyor
Kayseri ile Miskolc arasındaki kardeş şehir ilişkisi Macaristan ile Türkiye arasındaki dostluk ve iş birliğini daha da artırdı. Macaristan’dan 30 kişilik bir iş adamı heyeti çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kayseri’ye geldi. Heyet, Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.
Macaristan Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Bihall Tamas başkanlığındaki Macaristan heyetini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk kabul etti. Ziyarette, Macaristan’ın Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ile Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan da hazır bulundu.
Kayseri ve Miskolc arasında imzalanan kardeş şehir protokolü sonrası iki şehir arasındaki ilişkilerin arttığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Savruk, bu ilişkiler ve ilişkilerin getirdiği işbirliğinin iki şehir arasındaki ticari, sosyal ve sportif diyaloğu artıracağını söyledi. Konuklarına Kayseri’yi de tanıtan Mehmet Savruk, Kayseri’nin tarihten bu yana önemli bir ticaret merkezi olduğunu belirtti.
Macaristan Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili ve Miskolc Ticaret Odası Başkanı Bihall Tamas da iş adamlarından oluşan 30 kişilik bir heyetle Kayseri’ye geldiklerini söyledi. Heyette, sanayi, ticaret ve hizmet sektöründen iş adamlarının bulunduğunu dile getiren Tamas, "Amacımız geliştirmiş olduğumuz iyi ilişkileri iş ilişkilerine dönüştürebilmek. Bizim için bu ziyaret son derece önemli. Macaristan devleti de bu ziyaretimize destek verdi. Umuyorum ki bu ziyaret yatırım ve ticarete vesile olur" dedi.
Ziyaretin sonunda karşılıklı hediyeler verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327