Karşıyaka’da Çocuklara Nostaljik Eğlence

Çocuklara yönelik projeleri ile dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, unutulmak üzere olan nostaljik çocuk oyunlarını şenlikte buluşturdu. Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları...

Karşıyaka’da Çocuklara Nostaljik Eğlence
Çocuklara yönelik projeleri ile dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, unutulmak üzere olan nostaljik çocuk oyunlarını şenlikte buluşturdu. Yerel Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları Şenliği’nde çocuklar; topaç çevirme, ip atlama, sek sek, misket oyunları ile eğlendi. Belediye Başkanı Akpınar “Gelenek ile geleceği buluşturacağız. Çocuklarımız için en iyi hizmeti sunacağız” dedi.
ANAOKULLU MİNİKLER
Avrupa Konseyi’nin en önemli projelerinden biri sayılan “12 Yıldız Şehri” unvanına aday olan ve bu süreçte Avrupa’dan gelen temsilcilerin gözetiminde bir dizi etkinlik gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, nostaljik çocuk oyunlarını da bir araya getirerek Unutulmaya Yüz Tutmuş Çocuk Oyunları Şenliği düzenledi. Taypark’ta gerçekleşen etkinliğe, anaokullarında okuyan 4, 5 ve 6 yaş grubu 200’ün üzerinde çocuk katıldı.
COŞKUYA ORTAK OLDULAR
Son yıllarda unutulmaya yüz tutan; pek çok çocuğun neredeyse hiç bilmediği beş taş, ip atlama, köşe kapmaca, sek sek, topaç çevirme, körebe ve misket gibi oyunlar oynayan minikler, birbirinden renkli oyunlarla eğlenceli saatler geçirdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da oyunlara katılarak çocukların coşkusuna ortak oldu. Makedonya’dan Kardeş Kent Veles’in Belediye Başkanı Slavcho Chadiev de etkinliğe konuk oldu. Her iki başkan da Taypark’ı gezdi, oradaki hayvanları sevdi.
“GELENEK VE GELECEK BULUŞACAK”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bu oyunlar, annelerimizin, babalarımızın ve bizlerin zamanında oynadığımız oyunlar. Betonlaşan ülkemizde toprağa adım atamaz olduk. Tabi ki teknolojiden faydalanacağız ama bu durum, arkadaşlık ilişkilerinizi zedelememeli. Bizler, gelenekten gelen kültürü geleceğe taşıyacağız ve çocuklarımız için güzel bir gelecek hazırlayacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327