Karşıyakalı Vergide De Rekortmen

Sosyal ve gündelik olaylara karşı gösterdiği duyarlılıkla fark yaratan Karşıyakalılar, vatandaşlık görevlerini yerine getirme konusunda da örnek oldu. 2014 yılı için 52 milyon liralık vergi tahakkuku öngören belediye, 50 milyon liralık...

Karşıyakalı Vergide De Rekortmen
Sosyal ve gündelik olaylara karşı gösterdiği duyarlılıkla fark yaratan Karşıyakalılar, vatandaşlık görevlerini yerine getirme konusunda da örnek oldu. 2014 yılı için 52 milyon liralık vergi tahakkuku öngören belediye, 50 milyon liralık tahsilatla yüzde 98 başarı oranına ulaştı. Başkan Akpınar “Karşıyaka halkına duyarlı davranışları için teşekkür ederim. Ödenen vergiler, hizmet olarak geri dönecek” dedi.
ZAMANINDA YATIRILDI
Kente daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak için çalışan Karşıyaka Belediyesi, 2014 yılı içinde; Bina, Arsa, Arazi, Çevre Temizlik, Haberleşme, Elektrik ve Havagazı Tüketim, Eğlence ile İlan ve Reklam kalemlerinde toplam 52 milyon 234 bin liralık vergi tahakkukunda bulundu. İlçede yaşayan 160 bin vergi mükellefi Karşıyakalı, vatandaşlık görevini en iyi şekilde yerine getirerek vergilerini zamanında yatırdı, fark yarattı.
KARŞIYAKALI ÖRNEK OLDU
Toplam 8 kalemde alınması öngörülen vergi gelirlerinde yıl içinde 50 milyon liralık rakama ulaşıldı ve yüzde 98’lik başarı oranına ulaşılarak, erişilmesi güç bir başarı elde edildi. Sosyal ve gündelik olaylara bakış açısı, gösterilen duyarlılık ve hassasiyet ile fark yaratan Karşıyakalılar, vergi konusunda da örnek olmayı başardı.
“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Duyarlı ve sorumlu yaklaşımları nedeniyle Karşıyaka halkına teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Vergilerin zamanında yatırılması en önemli vatandaşlık görevimizdir. Bu konuda hassasiyet gösteren ve herkese örnek olmayı başaran Karşıyaka halkına teşekkür ederim. Ödenen vergiler, kaliteli hizmet olarak yine halkımıza dönecek. Karşıyakamızı, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel kenti yapmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327