Kars’ta İlk Ders Zili Çaldi

Kars’ta 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. Vali Günay Özdemir, ilk ders zilini çaldı.2014-2015 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim Haftası dolayısıyla Atatürk İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene Vali...

Kars’ta İlk Ders Zili Çaldi
Kars’ta 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. Vali Günay Özdemir, ilk ders zilini çaldı.
2014-2015 eğitim-öğretim yılı ve İlköğretim Haftası dolayısıyla Atatürk İlkokulu’nda tören düzenlendi. Törene Vali Günay Özdemir, Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, kurum ve daire amirleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen törende konuşan Kars Valisi Günay Özdemir, “Sevgili öğrenciler bugün hepiniz çok heyecanlısınız. Arkadaşlarınızla belki yaz tatilinde görüşemediğiniz arkadaşlarınızla bir araya geldiniz. Şu anda hasret gideriyorsunuz. Sizin heyecanınızı, sizin bu duygularınızı bizde sizlerle paylaşıyoruz” dedi.
Vali Günay Özdemir, “Gerçekten bütün bu imkanları bütün devletin imkanları, okullar, öğretmenler ve bizler sizler için buradayız. Sizlerin gelecek yıllarda başarılı olması ve ülkemizi sizlere yetişmiş insanlar olarak teslim etmek için sizlerle beraber ve sizlerin hizmetinizdeyiz. Sevgili öğrenciler, lütfen sizlerde bu işin kıymetini bileceğinizin biz farkındayız. Şu andaki çocuklarımız aslında bizlerden çok daha iyi düşünen, çok daha şanslı ve çok daha bilgi birikimi olan ve imkanları olan bir nesilsiniz. Sizlerle biz bu konuda beraber çalışırsak, sizlerde bize bu konuda destek olursanız gelecek yılları çok daha iyi planlayabiliriz. Bütün arkadaşlarımızdan, bütün gençlerimizden, bütün çocuklarımızdan çok çalışmayı ve başarılı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Türk Halk Müziği konseri verildi. Tören folklor ekibinin gösterisi ile sona erdi.
Tören sonrasında Vali Günay Özdemir, bir kız, bir erkek öğrenci ile birlikte 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327