Kartepe’de Hanımeller Çarşisi Kuruluyor

Kartepe Belediyesi ilçedeki bayanların ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla, Kartepeli kadınların kendi ürettiği el emeği ürünleri satışa sunabilecekleri Hanımeller Çarşısını kuruyor.Kartepe Belediyesi’nin Meslek ve Sanat Eğitimi...

Kartepe’de Hanımeller Çarşisi Kuruluyor
Kartepe Belediyesi ilçedeki bayanların ev ekonomisine katkı sağlaması amacıyla, Kartepeli kadınların kendi ürettiği el emeği ürünleri satışa sunabilecekleri Hanımeller Çarşısını kuruyor.
Kartepe Belediyesi’nin Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda (KARMEK) eğitim gören bayanlar başta olmak üzere, eşi olmayan, eşi çalışamayacak durumda olan, ekonomik zorluk yaşayan hanımların kendi ürettiği el emeği ürünleri satışa sunabilecekleri Hanımeller Çarşıları’ndan ilki Maşukiye Kültür Parkı önünde hayata geçiriliyor. Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce yürütülecek Hanımeller Çarşısı projesinin pilot uygulaması için kış turizminin önemli merkezlerinden olan Maşukiye seçildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in öncülüğünde ilçede ikamet eden bayanların ev ekonomisine yardımcı olabilmeleri amacıyla geliştirilen kültürel proje olan Hanımeller Çarşısı için özel alanlar oluşturuluyor. Yeni kurulacak Hanımeller Çarşısı’ndan öncelikli olarak maddi imkanları yetersiz olan bayanlar ve KARMEK öğrencileri faydalanacak. Kartepeli bayanlar 1 hafta süreyle ücretsiz olarak belediyenin sunduğu imkan ile kurulan satış stantlarında kendi ürettiği el işi ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327