Katliam gibi kazada kahreden detay!

Muğla'nın turistik ilçesi Marmaris'teki trafik kazasında hayatını kaybeden 23 kişinin İzmir'in Buca ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi'nden yola çıktığı öğrenildi. Grup anneler günü nedeniyle Akyaka'ya gidiyordu.

Katliam gibi kazada kahreden detay!

Kaza yapan araçta bulunan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan grubun Anneler Günü kapsamında bu sabah saatlerinde İzmir'in Buca ilçesinden, Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka'ya gitmek üzere hareket ettikleri öğrenildi.

Turun Murat Ceylan adında bir kişi tarafından organize edildiği, grubun 6 araçla Marmaris'e doğru yola çıktı belirtildi. Gruptaki diğer araçlardan 3'ünün önde, iki aracın da kaza yapan otobüsün arkasından geldiği kaydedildi. Organizatör Murat Ceylan'ın eşi Nazlı Ceylan'ın da ölenler arasında olduğu, Nazlı Ceylan'ın Aydın'ın Çine ilçesindeki molada diğer otobüsten inerek kaza yapan araca bindiği ifade edildi.

MUHTAR KONUŞTU

Marmaris'te kaza geçiren tur otobüsünün İzmir'in Buca İlçesi'ne bağlı Yaylacık Mahallesi'nden yola çıktığı öğrenildi. Yaylacık Mahallesi Muhtarı Necdet Demirel, kazayla ilgili şöyle konuştu:

"Bu bir firmanın yaptığı tur değil. Daha önce de eşimle biz de gitmiştik. Hatta geçen hafta eşim Tire'ye gitti. Bu gezi için de yazıldı. Ben sonradan 'gitme' dedim vazgeçti. Akyaka'ya gidiyorlardı. Biz de daha önce gitmiştik. Hanımlar her hafta böyle bir tur düzenleyip sabah gidip akşam dönüyordu. Bu hafta da anneler günü münasebetiyle düzenlediler. Çok üzgünüz."

Buca Belediye Başkanı Levent Priştina

"BUCALI HEMŞEHRİLERİMİZİ KAYBETTİK"

Haberi alır almaz mahalleye giden Buca Belediye Başkanı Levent Priştina yaptığı açıklamada, "Acımız çok büyük. Elim bir trafik kazasında çok sayıda Bucalı hemşehrimizi kaybettik.Buca, İzmir ve Muğla'da tam bir seferberlik halinde yaralıların ve hayatını kaybeden hemşehrilerimiz ile ilgili bilgi almaya çalışıyoruz. Doğru ve net bilgiler aldıkça sizlerle buradan paylaşacağız. Kazada hayatını kaybeden hemşehrilerimize Allah'tan rahmet diliyorum" mesajını paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER