Kavgayı polis önledi!

Samsun'da Kobani'ye destek için yürüyüş yapmak isteyen gruba başka bir grup müdahale etti. Olaylar büyümeden çevik kuvvet araya girdi.

Kavgayı polis önledi!
IŞİD'in Kobani'yi işgal etmesini protesto etmek için bir araya gelen Samsun Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu üyesi yaklaşık 50 kişi akşam saatlerinde İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi'nde oturma eylemi yaptı. 'Kobani Davası İnsanlık Davasıdır', 'Yaşasın Kobani Direnişimiz' dövizleri açan grup, IŞİD ve hükümet aleyhine sloganlar atmaya başladı. Bu sırada başka bir grup 'Kahrolsun PKK' sloganları atarak oturma eylemi yapan gruba saldırmak istedi.

Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis grubu engelleyerek eylem noktasından uzaklaştırdı. Oturma eylemlerini tamamlayan diğer grup, polis nezaretinde ara sokaklardan dağılmaya başladı. Bu sırada toplanan diğer grup ara sakaklardan çıkıp eylemcilere taş atıp saldırmak istedi. Polis yine araya girip grupları birbirlerinden uzaklaştırarak olayların büyümesini engelledi. Samsun Emek ve Demorkrasi Güçleri Platformu üyeleri polis nezaretinde dağıldı.


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 21:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327