Kayıp eşya deposunda yok yok

Kayıp eşya deposunda yok yok
İETT yetkililerine teslim edilen kayıp eşyalar, kayıt altına alınarak bir yıl süreyle sahiplerini bekliyor. Bulunan eşyalar arasında akordeondan bisiklete, araç plakasından akupunktur setine kadar birçok ilginç eşya var. Sahibi çıkmayan kayıp eşyalar yılın belli dönemlerinde oluşturulan komisyon tarafından açık arttırmayla satışa sunuluyor.
Bulunmuş eşya ile ilgili başvuranlara eşyanın nitelikleri, kaybolduğu tarih, yer ve saat gibi tanımlayıcı bilgiler sorularak iadesi yapılıyor. Kıyafet, ayakkabı gibi yeni eşyalar ise bir yılın sonunda Kızılay’a bağışlanıyor. Kullanılmış giysi ya da gıda gibi bozulma ihtimali olanlar ise imha ediliyor. Dayanıklı, kullanılabilecek ve kıymetli eşya, bulunduğu andan itibaren bir yıl saklanıp, bir yıl sonunda komisyon nezaretinde değerlendirmeleri yapıldıktan sonra açık arttırma ihale usulü ile satışa sunuluyor.Yolcu eşyasını bulmak için ne yapmalı?
Otobüslerde unutulan ve duyarlı vatandaşlarca fark edilerek şoförlere veya hat amirliklerine teslim edilen eşyalar, İETT'nin Karaköy'de bulunan kayıp eşya bürosunda muhafaza altına alınıyor. Eşyasını unutan yolcular www.iett.gov.tr adresinden sorgulama yaparak ya da bizzat İETT’ye gelerek kaybettikleri eşyalara ulaşabiliyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 13:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa pamuktepe
Mustafa pamuktepe - 11 ay Önce

İyi günler ben satış alanında çıkan es 8 telefon almak istiyorum kapıda ödemeli mümkündür acaba

SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327