Kayıp kaçak bedeline yeni düzenleme

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kayıp kaçak bedelleriyle ilgili olarak çalışma başlattıklarını Ocak ayı bitmeden düzenleme yapacaklarını dile getirdi.

Kayıp kaçak bedeline yeni düzenleme

İşte Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın açıklamalarından satır başları:

Kaçağın makul görülmediğini biliyorsunuz. 3 bölgeyi hariç tutarsak 18 bölgedeki kayıp kaçak oranları AB’nin de altındadır yüzde 9.4. Doğru bir yolda gidiyoruz. Bu düzenlemeyi ocak ayı içinde yapacağız. Son şeklini alıyor. Genel kurula sunulacak. Bu bir maliyet konusudur. Şirketlerin lehine bir şey yapmamız söz konusu değil.

Son 10 günde İstanbul en çok doğal gaz kullanan il oldu. Rusya kaynaklı arz konusunda herhangi bir risk öngörmüyoruz. Türkiye'nin doğalgaz talebinin yüzde 12,5'i batı hattından geliyor.

Petroldeki düşüş nedeniyle yerli kaynaktan enerji üretiminden vazgeçmeyeceğiz. Doğalgazdan üretilen elektrik miktarının düşürülmesi gerekiyor.

Botaş'ın Hazine'ye olan borçlarını bu yıl ödemeyi planlıyoruz.

Soma'ya gidin anket yapın, vatandaş yerli kömür üretmek istiyor mu istemiyor mu? Esnafa sorun. Biz en kolay işi tercih etmiyoruz. En kolay iş çayınızı kahvenizi ısmarlarsınız TV'nin karşısına geçip kömürü dışarıdan ithal edersiniz. Bizim şahsi tercihimizden ziyade ülke menfaatleri önemli.

AYRINTILAR GELİYOR... 


Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327