Kayıp uçağın enkazı bulundu! İşte ilk görüntü...

Endonezya'da 54 kişiyi taşırken kuleyle irtibatı kesilen yolcu uçağının enkazı, Papua Adası'ndaki Bintang Dağları'nda bulundu.

Kayıp uçağın enkazı bulundu! İşte ilk görüntü...
Uçakta 5'i çocuk 49 yolcu ve 5 uçuş görevlisi bulunuyordu. Uçağın tamamen parçalandığı ve cesetlerin tamamına ulaşıldığı belirtiliyor. Uçağın karakutusunun açılmasının ardından kazanın gizemi de çözülecek.

Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Ajansı, Bintang Dağları'na çarparak düştüğü sanılan uçağın enkazını aramak için bölgeye 50 kişilik bir kurtarma ekibinin sevkedildiğini bildirmişti.ÜLKEDE 8 AYDA ÜÇÜNCÜ UÇAK FACİASI


Endonezya'da geçen aralık ayında Surabaya Adası'ndan Singapur'a giden Air Asia Havayolları'na ait yolcu uçağı, Jawa Denizi'ne düşmüştü. Kazada 162 kişi hayatını kaybetmişti.

Haziran ayında da Endonezya ordusuna ait kargo uçağı şehir merkezinde bir otelin üzerine düşmüş, toplam 116 kişi yaşamını yitirmişti.

Ülkede 8 ayda meydana gelen üçüncü uçak kazası...

UÇAKTA YARIM MİLYON DOLAR PARA VARDI

Bu arada kaybolan uçakta yaklaşık yarım milyon doların taşındığı belirtildi. Uçağın kalkış yaptığı Jayapura şehrindeki posta işleri dairesi, uçakta yardıma muhtaç insanlara destek amacıyla devlet tarafından tedarik edilen, dört torba içinde yaklaşık 500 bin doların olduğunu duyurdu. 
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327